Żyjemy w czasach, gdy logistyka i transport odgrywają niebagatelną rolę w budowaniu polskiej gospodarki. Z tego powodu coraz więcej młodych osób decyduje się na studia inżynierskie z tego zakresu. Wiadomo jednak, że kształcenie drogą formalną nie jest jedyną ścieżką do zdobycia wiedzy. Dlatego też przedstawiamy książki dotyczące tej tematyki.
„Logistyka międzynarodowa”
Publikacja trafiła do rąk czytelników dzięki wydawnictwu PWN. Nikt nie będzie więc zaskoczony tym, że za jej zredagowanie odpowiedzialny jest światowej sławy naukowiec. To profesor Elżbieta Gołembska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która odpowiedzialna jest za wiele niezwykle ważnych publikacji z zakresu transportu.
Z tematyką tą związana jest bowiem od lat. Dlatego potrafi przekrojowo spojrzeć na interesujący nas problem. W swojej publikacji poddaje analizie aktualne trendy w dziedzinie, w której zakresie jest ekspertem. Przedstawia też najnowsze wyniki badań i komentuje najbardziej sprawdzone w praktyce sposoby zarządzania łańcuchem dostaw.
„Transport międzynarodowy”
Nikogo z nas nie powinno zdziwić to, że znaczenie transportu w budowaniu gospodarki kraju wciąż rośnie. Dlatego coraz więcej osób przyswaja wiedzę na ten temat. Kolejni studenci i biznesmeni chcą wiedzieć, jaka jest rola transportu na świecie, czym jest transport intermodalny i ten związany z przewozem ładunków specjalnych.
Nie bez znaczenia jest także znajomość prawa międzynarodowego w tym zakresie. Wiedza, z którą należy się zapoznać, jest niezwykle rozbudowana. Zdają sobie z tego sprawę specjaliści z branży, ale wiedzę na ten temat poszerzają nieustannie też nowicjusze. To właśnie dla nich – studentów, przedsiębiorców i ludzi łaknących wiedzy – powstała ta książka.
„Logistyka w biznesie międzynarodowym”
Treść kryjąca się za intrygująco wyglądającą okładką jest naprawdę przydatna. Została też opracowana przez wysokiej klasy specjalistów w tym zakresie. Nic zatem dziwnego, że monografia, którą prezentujemy, cieszy się ogromną popularnością wśród klientów księgarni internetowych. W pierwszej kolejności przybliża to, dlaczego zarządzanie logistyczne w firmach o zakresie wykraczającym poza granice kraju jest tak ważne.
Po wtóre autorzy wyznaczyli sobie za cel pokazanie pewnej aktualnej dziś prawdy. Chcą uświadomić nam, jaki związek zachodzi między najnowszymi trendami w zarządzaniu przedsiębiorstwem transportowym a logistyką. Otóż okazuje się, że jest ona sprawdzoną strategią dla firmy. Służy do tego, by uzyskać przewagę nad konkurencją i utrzymywać ją nieustannie na wysokim, zadowalającym poziomie.
„Transport i spedycja międzynarodowa w handlu zagranicznym”
Książka ta, jak świadczy o niej podtytuł, stanowi instrukcję tego, jak powinna wyglądać właściwie sporządzona dokumentacja dla działów firm odpowiedzialnych za spedycję i logistykę. Zawiera sprawdzone porady dotyczące umiejętnego poruszania się w gąszczu przepisów. Daje również narzędzia do skutecznego wykorzystania pozyskanej wiedzy w praktyce. Nauce sprzyja interesująca forma narracji.
Mamy bowiem do czynienia z omówieniem obowiązujących dziś norm wraz z wprowadzonymi do nich zmianami. W ten sposób obydwie strony zawieranych transakcji mogą ze szczegółami poznać swoje obowiązki we wzajemnych kontaktach handlowych. Publikacja pozwala też poszerzyć wiedzę na temat ubezpieczeń, listów przewozowych i wielu innych przydatnych zagadnień. To z kolei pozwala na to, aby każdy logistyk i spedytor mógł nieustannie być na bieżąco z często zmieniającymi się zapisami prawa.
„Logistyka – Casebook”
Sucha wiedza na temat danego zagadnienia często nie wystarcza. Dzieje się tak szczególnie w przypadku praktyków. Oni nie mają czasu na to, by chłonąć skomplikowane regulacje wraz z ich prawniczymi opisami. Dla takich właśnie osób przygotowano książkę, którą tu opisujemy. Stanowi ona studium przypadków.
To sprawia, że jest jedynym na polskim rynku tak przygotowanym opracowaniem. Ważniejsze jest jednak to, że za jego przygotowanie odpowiadają osoby na co dzień zawodowo związane z zarządzaniem. One wiedzą, jak zmniejszyć koszty i zwiększyć efektywność firm działających w branży transportowej. Mają też przepis na to, by o wiele sprawniej eliminować błędy zarządcze w przedsiębiorstwach. To nieocenione źródło wiedzy praktycznej, z którego warto czerpać pełnymi garściami.
Opisane przez nas rozprawy przygotowane zostały przez naukowców i praktyków. Z ich wiedzą o wiele łatwiej będzie więc pokonać trudności w logistyce i transporcie międzynarodowym. W ten sposób proces zarządzania stanie się o wiele sprawniejszy i przyniesie oczekiwane rezultaty.