Zagęszczarki rewersyjne są urządzeniami niezbędnymi w trakcie wielu rodzaju prac. Pomocne podczas ubijania ścieżek rowerowych, znakomicie sprawdzają się też w czasie układania kostki brukowej. Składają się z metalowej płyty napędzanej silnikiem. Jakie modele tego sprzętu są dzisiaj dostępne na rynku?
Chicago Pneumatic MV 430 EPA
Ten produkt cenionej na rynku firmy został doceniony w trakcie targów Bauma, które odbyły się w 2010 roku w Monachium. Stanowi znakomitą alternatywę dla walców drogowych. Pozwala jednak dotrzeć tam, gdzie te wielkie maszyny nie są w stanie wykonać swojej pracy. Został stworzony na bazie płyt dennych wykonanych ze stali Hardox 400.
Słynie także z wysokiej wydajności zagęszczania. Można ją dodatkowo zmierzyć dzięki urządzeniom pomiarowym, które zostały wbudowane w ten bardzo zaawansowany technologicznie model. Wyposażony w silnik Lombardini Diesel o mocy 11 koni mechanicznych sprosta oczekiwaniom wielu różnych grup odbiorców.
Atlas Copco LH 804
Sprzęt ten znakomicie nadaje się do średnich i głębokich warstw gruntu. Pozwala na osiągnięcie dużej prędkości, a dzięki hydraulicznemu układowi sterowania jest prosty w obsłudze. Znakomicie sprawdza się w ruchu, jak i w czasie zagęszczania miejscowego. Umożliwia wykonywanie prac z prędkością do 30 metrów na minutę.
Cały proces usprawniony został dzięki odpowiednio dużej płycie. Napędzana przy pomocy jednostki napędowej HATZ 1D90V uzyskuje moc 11 kilowatów. Przydatne w trakcie obsługi są rozmaite udogodnienia. Wśród nich znajduje się czujnik alarmowy poziomu oleju i sterowanie radiowe. Łatwą i przyjemną pracę zapewnia też hydrauliczna dźwignia zmiany kierunku działania.
Honda TM160
Urządzenie japońskiego producenta wyposażone jest w czterosuwowy silnik chłodzony powietrzem. Posiada ono moc 9 koni mechanicznych i wymaga rozruchu ręcznego. Wytwarzana przez nie siła nacisku pozwala na ubicie gruntu do głębokości aż 50 centymetrów. Ważne jest przy tym to, że prędkość pracy wynosi 25 centymetrów na sekundę.
W czasie jej trwania operator ma możliwość korzystania z funkcji rewers. Dzięki niej możliwe staje się wykonywanie powierzonych prac w dwóch kierunkach – do przodu i do tyłu. Tym samym korzystanie ze sprzętu staje się zdecydowanie wygodniejsze i bardziej komfortowe.
Wacker Neuson DPU 5545 Hehap
Maszyna uznanej na rynku firmy zachwyca swoimi osiągami. Dysponuje dużą siłą zagęszczania, którą gwarantuje silnik o mocy 7 kilowatów. Jest też wyjątkowo wydajna i wszechstronna. Przy zużyciu paliwa na poziomie niecałych dwóch litrów na godzinę pozwala na uzyskanie pożądanych efektów w dobrej cenie. Jest przy tym zdolna do pokonywania wzniesień o nachyleniu blisko 58 procent.
Równie ważne są jej wytrzymałość i prostota obsługi. Dają one gwarancję, że nawet najbardziej wymagający użytkownik zrobi z tego modelu użytek. Z pomocą systemu Compatec uzyskuje się pełną kontrolę nad prowadzonymi pracami.
Mikasa MVH-206GH
Japońska spółka produkcyjna stworzyła sprzęt zasilany przy pomocy silnika firmy Honda. Tym samym oddaje w ręce użytkowników wyrób najwyższej jakości. Jest on przydatny w trakcie zagęszczania niemal wszystkich rodzajów gruntu. To możliwe dzięki bardzo dużej sile odśrodkowej.
Operator może mieć z kolei pewność, że zyska narzędzie pracy, z którego korzysta się niezwykle łatwo. Jest ono bardzo sterowne, co sprawia, że wykonywanie z jego pomocą kolejnych manewrów jest niezwykle łatwe. Dlatego właśnie przyda się w trakcie rozmaitych prac budowlanych.
Znajdzie zastosowanie w trakcie zagęszczania ścieżek rowerowych i ław fundamentowych. Przyda się również w miejscach, do których dostęp jest utrudniony. Do dyspozycji użytkowników oddano też, dodatkowo płatną, płytę elastomerową dostosowaną do wyrównywania kostki brukowej.
Enar Crena 52 GH
Maszyna ta wyposażona została w płytę bardzo odporną na ścieranie. Dlatego właśnie sprawdza się ona na wielu rodzajach podłoża. Ważną jej cechą jest także łatwy w obsłudze dyszel odprowadzający. To wszystko wraz z prostotą obsługi daje urządzenie niemal idealne i generujące hałas o niewielkim natężeniu.
Nad bezpieczeństwem użytkownika czuwa z kolei system odpowiedzialny za automatyczne zatrzymywanie. Całość została zamknięta w solidnej, metalowej ramie, dzięki czemu sprawia, że użytkownik może mieć pewność, iż otrzyma sprzęt spełniający wszystkie jego wymagania.
Nasz przegląd pozwala na to, by przekonać się, jak duży jest wybór zagęszczarek rewersyjnych. Wszyscy opisani przez nas producenci są tymi, którzy najbardziej liczą się na rynku maszyn budowlanych. Dlatego właśnie warto im zaufać decydując się na zakup ciężkiego sprzętu.