Wizualizer to urządzenie będące połączeniem skanera i kamery wideo. Został stworzony w celu realizowania prezentacji multimedialnych z możliwością odtwarzania ich na żywo. Za jego pomocą można je również zapisywać w postaci plików multimedialnych. Dzięki temu możliwe staje się ich odtworzenie w każdej chwili. Warto jednak zadać sobie pytanie, który ze sprzętów dostępnych na rynku jest wart naszej uwagi.
AverVision SPC 3000
Ten model jednego z wiodących na rynku producentów ma wiele zalet. Pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości XGA i wyposażony został w trzykrotny zoom optyczny. Na uwagę zasługuje także ośmiokrotny zoom cyfrowy oraz dwukrotny AverZoom.
Wszystkie one pozwalają na powiększenie wyświetlanego obrazu aż 48 razy. Warto zaznaczyć również to, że urządzenie wyposażone zostało w zewnętrzne oświetlenie typu LED z laserowym pozycjonowaniem dokumentu. Dysponuje także czytnikiem kart SD oraz pamięcią wewnętrzną mieszczącą 80 zdjęć.
Co ważne, obraz z wizualizera można przesłać za pomocą kilku różnorodnych złączy. Znajdują się wśród nich takie jak: DV-I, VGA czy S-Video. Kolejną cechą opisywanego sprzętu jest to, że pozwala on na odświeżanie obrazu z prędkością 24 klatek na sekundę. Jego format można dostosować do warunków sali, a pozwolą na to takie funkcje jak balans bieli, odbicie lustrzane, Split Screen czy Picture-in-Picture.
Lumens PS750
Ten wizualizer stacjonarny pozwala na wyświetlanie obrazu w jakości WXGA o rozdzielczości 1280x800 pikseli. Został wyposażony w wiele przydatnych funkcji, do których należą 15-krotny zoom optyczny i czytnik kart SD. Warto zwrócić uwagę również na podświetlany pulpit o rozmiarze formatu A4. Dodatkowo sprzęt ten daje nam możliwość połączenia go z innymi jednostkami za pomocą złączy HDMI, VGA czy też portu USB.
Dzięki temu możemy używać go w połączeniu z tablicą interaktywną. Praca z wykorzystaniem obydwu sprzętów będzie łatwiejsza dzięki wewnętrznej pamięci wizualizera dostosowanej do przechowywania nawet 240 zdjęć. Komfort użytkowania zapewnią nam zarówno prosta obsługa, jak również pięcioletnia gwarancja producenta.
Hitachi IM-1P
Ten interaktywny wizualizer dostosowany jest do stosowania wraz z projektorami krótkodystansowymi. Daje możliwość oznaczania i komentowania wyświetlanych obrazów oraz ich zapisywania i eksportu tych, które zostały już stworzone. W jego obsłudze pomocny będzie rysik, którego można używać w taki sam sposób jak myszki komputerowej.
Łatwość w użytkowaniu zapewnia także czytelne i intuicyjne menu, dzięki któremu można korzystać z wszystkich funkcji opisywanego urządzenia. Dodatkowo możemy być pewni, że z łatwością odtworzymy wszystkie przygotowane wcześniej projekty. Będzie je można bowiem wgrać z pamięci przenośnej za pomocą złącza USB.
Epson ELPDC21
Model ten jest świetnym dodatkiem do projektora EPSON. Wyposażony został w 12-krotny zoom optyczny i 10-krotny zoom cyfrowy. Użyteczną funkcją jest również autofokus typu „one-touch”. Połączenie z innymi urządzeniami możliwe jest dzięki wejściom USB, VGA i HDMI. Na uwagę zasługuje także pole skanowania o wielkości kartki A3. Pozwala ono na wyświetlanie zarówno map, wykresów, jak również obiektów 3D. Posiada także gniazdo kart SD i adapter do mikroskopu. Dzięki temu staje się rozwiązaniem wyjątkowo uniwersalnym.
Elmo P100HD
Produkt firmy Elmo na pewno zwróci uwagę najbardziej wymagających użytkowników. Z jego zalet skorzystają z pewnością ośrodki dydaktyczne, a także przedsiębiorcy działający w wielu branżach. Jest on nie tylko zaawansowany technologicznie, ale również prosty i wygodny w obsłudze dzięki temu, że został wyposażony w ekran dotykowy, który pozwala nam korzystać z wszystkich opcji urządzenia.
Należą do nich między innymi 16-krotny zoom optyczny i 8-krotny zoom cyfrowy. Jest wśród nich także możliwość odczytu danych z różnego rodzaju nośników pamięci. O świetną jakość obrazu zadba wyświetlacz w jakości FullHD. Przydatna okaże się na pewno funkcja Split Screen, z której każdy użytkownik skorzysta nieraz.
Przedstawione modele wizualizerów na pewno znajdą wielu nabywców. Zapewniając szeroką gamę zastosowań, stają się bowiem nieodzownym elementem każdej sali wykładowej czy konferencyjnej.