Praca w biurze wymaga wielu różnorodnych urządzeń. Konieczna jest więc zarówno drukarka, jak również kserokopiarka i wiele innych sprzętów. Wśród tych najbardziej potrzebnych znajduje się także laminator. On pozwoli na zabezpieczenie wszystkich najpotrzebniejszych w firmie dokumentów. Przedstawiamy ranking tych modeli, które warto zakupić.
GBC Fusion 1000L A4
Sprzęt ten charakteryzuje się przede wszystkim prostotą obsługi. Posiada także inne ważne cechy. Jego podstawową zaletą jest krótki czas pracy. Co oznacza to dla użytkownika? Przede wszystkim to, że model Fusion 1000L szybko się nagrzewa. By osiągnąć pełną gotowość do pracy potrzebuje jedynie 5 minut.
Ponadto sam proces laminacji również zajmuje niewiele czasu. Urządzenie zgrzewa 30 centymetrów obwoluty na minutę. Trzeba jednak zaznaczyć, że podstawowym ograniczeniem produktu firmy GBC jest to, że obsługuje on jedynie kartki w formacie A4. To jednak nie będzie kłopotem dla mniej wymagających użytkowników. Mogą oni bowiem użyć folii o grubości nawet 2x75 mikronów.
Sky Super 335
Ten typ laminatora biurowego przeznaczony jest głównie dla bardziej wymagających użytkowników. Pozwala na obsługę kartek w formacie A3, dzięki czemu jest zdecydowanie bardziej uniwersalny od mniej zaawansowanych modeli. Trzeba też zauważyć, że folie, których można użyć w trakcie pracy z opisywanym urządzeniem, mogą mieć grubość nawet 250 mikronów.
Interesujące dla potencjalnych odbiorców powinno być także to, że laminator może pracować pod bardzo dużym obciążeniem. Aby przygotować się do wytężonej pracy potrzebuje jedynie 1 minuty. W tym czasie uzyskuje pełną gotowość do rozpoczęcia zgrzewania. Warte zauważenia jest także to, że jego prędkość może być regulowana w zależności od grubości użytej folii – a może wynieść nawet 1500 milimetrów na minutę.
Wallner LM341
Zaletą tego sprzętu – niespotykaną w innych urządzeniach – jest to, że użytkownik modelu LM341 może wycofać źle włożoną do urządzenia folię. Jej dopuszczalna grubość została określona przez producenta na 250 mikronów. Ciekawostką jest, że w zależności od wybranego materiału do laminowania urządzenie samodzielnie dobierze właściwą temperaturę zgrzewania.
Mogą być mu poddane nawet kartki w formacie A3, a to bywa przydatne w wielu firmach, które przygotowują duże ilości materiałów szkoleniowych. Możliwe jest też zgrzewanie folii na zimno. Prędkość laminacji wynosi 30 centymetrów na minutę.
Fellowes Saturn 2
Producent sprzętu jest niezwykle doceniany w zakresie oferowanych przez siebie akcesoriów biurowych. Opisywany model przystosowany został do obsługi folii laminacyjnej o grubości 125 mikronów. To w pełni zaspokoi potrzeby niewielkich biur, które na co dzień nie wytwarzają bardzo dużej ilości dokumentów. Warto podkreślić to, że laminacja na gorąco może odbywać się przy użyciu wałków, które mają możliwość nagrzania się do różnych temperatur.
Istnieje także opcja zgrzewania na zimno, która może być przydatna w okolicznościach, w których liczy się prędkość działania. Firma Fellowes oferuje jeszcze coś, co nie jest dostępne w katalogach innych producentów – to technologia HeatGuard. Dba ona o niską temperaturę obudowy opisywanego sprzętu biurowego. Dzięki niej jest on bezpieczny dla użytkownika.
Fellowes Jupiter 2
Nic dziwnego w tym, że w rankingu zawarte zostały aż dwa modele firmy Fellowes. Jupiter 2 ma jednak coś, czego nie oferują jego tańsze odpowiedniki. Przede wszystkim chodzi tu o funkcję AutoSense. Odpowiada ona za to, by urządzenie samo dobrało technologię zgrzewania do grubości folii. W ten sposób ograniczone zostaje pole manewru użytkownika, ale ma on także pewność, że folia laminacyjna zostanie należycie połączona, dzięki czemu zaoszczędzi się nie tylko pieniądze, ale także czas.
Warto również podkreślić, że laminacja kartki o formacie A4 zajmuje jedynie 24 sekundy, a czas nagrzewania i uzyskania pełnej gotowości do pracy wynosi tylko minutę. To sprawia, że z urządzenia będą zadowoleni nawet najbardziej wymagający użytkownicy. Będą oni usatysfakcjonowani prędkością działania sprzętu i tym, że jest tak niezwykle uniwersalny.
Wybór laminatorów jest naprawdę duży. Dzięki temu każdy użytkownik, zarówno ten mało wymagający, jak również ten, który potrzebuje sprzętu do zadań specjalnych, znajdzie w zestawieniu coś specjalnie dla siebie.